Home ofis şahıs şirketi kuruluşu

Home ofis şahıs şirketi kuruluşu (evde şirket kurmak). Home ofis şirket kurmak. Home ofis şahıs şirketi nasıl kurulur? Home ofis şahıs şirketi avantajları nelerdir?

Genelde çok düşük ölçekli, evden yapılabilecek işler, internet üzerinden ticaret ve yapılan işin basit usul mükellef kavramına uygun olmadığı durumlarda ev adresi gösterilerek evde şahıs şirketi kuruluşu yapılabilir.

Eğer bir ofis veya depo gibi bir alana ihtiyaç olmayan bir ticaret yapmaya karar verdiyseniz veya internet üzerinden oluşan kazançlarınızdan oluşan vergi yükümlülüğünüz var ise home ofis şahıs şirketi kuruluşu (evde şirket kurmak) yapmanız size birçok avantaj kazandıracaktır.

Evde şahıs şirketi açıldığında genel olarak normal şahıs şirketinin tabi olduğu bütün her şey geçerlidir. Home ofis şahıs şirketinizle fatura kesebilirsiniz, beyanname vermek zorundasınız ve bütün bunların takibi için bir mali müşavir ile çalışmalısınız.

Kimler Tarafından Tercih Edilmektedir

Home ofis şirket kuruluşunu genelde e-ticaret yapanlar, Sosyal medya üzerinden satış yapanlar (İnstagram, Facebook vs.), web üzerinden hizmet verenler, Youtuber, Facebook, İnstagram gibi sitelerden reklam geliri olanlar tercih etmektedirler.

Serbest Meslek Sahipleri Home Ofis Kurabilir!

Yukarıda bahsettiğimiz işler haricinde avukat, doktor, diş hekimi, veteriner hekim, mimar, mühendis, müşavir, danışman, ressam, yazar, bestekar, kimyager, öğretmen, artist, menajer, senarist, yönetmen gibi serbest meslek sahipleri de evlerini adres göstererek home ofis şirket kuruluşu yapabilirler.

Home Ofis Stopaj

Oturduğunuz hane kira ise kira kontratınız artık şahıs şirketiniz için kullanılacağı için bu durumu mal sahibine bildirmeniz gerekir. Her ne kadar oturduğunuz evin bir kısmını kullanacak iseniz de kiranın tamamı için stopaj yükümlülüğünüz bulunur. Artık siz brüt kira üzerinden %20 stopaj ödeyeceğiniz için mal sahibi kira vergisi ödemeyecektir. Ödeyeceğiniz kiranın tamamını aynı şekilde gider olarak gösterebilirsiniz.

Home ofis şahıs şirketi için başlıca özellikli durumlar ise şöyledir; 

Eğer oturduğunuz evin tapusu size ait veya 1. dereceden akraba eş veya çocuk şeklinde ise kira kontratına gerek yoktur.  Fakat bu durumda eş ve akrabaya oturduğunuz konut artık işyeri kapsamında olduğu için emsal bedel üzerinden kira vergisi ödeme mecburiyeti doğmaktadır.

Kira veya sahiplik fark etmemekle birlikte evin elektrik, su, doğalgaz gibi masraflarının yarısı gider olarak gösterilebilmektedir. 

İşyerini home ofis olarak açsanız bile Bağ-Kur’a kayıt olma yükümlülüğünüz bulunmakta, aynı şekilde bir yerde SSK’lı çalışıyorsanız Bağ-Kur yükümlülüğünüz bulunmamaktadır.

Home ofis şahıs şirketi normal şahıs şirketi gibi açılışı ve kapanışı da son derece basit bir şekilde yapılabilmekte, şahısların vergi yükümlülüğü var ise sonradan katlanılacak vergi cezalarıyla karşılaşmaktan kaçınmak için en kolay yol olarak sıkça kullanılmaktadır.

Şahıs işletmesi home ofis olarak kurulabildiği gibi, evde yapılabilecek işler için home ofis limited şirket kuruluşu ve home ofis anonim şirket kuruluşu yapılabilmektedir.

Uzman olduğumuz ve tüm detaylarına hakim olduğumuz home ofis şirket kuruluşu ve muhasebe işlemlerinin takibinde İstanbul ve İstanbul dışında birçok mükellefimize hizmet vermekteyiz. İşletmenizin dinamik ve daha şeffaf yapıya kavuşmasında, devlete karşı vergi ve bildirimlerinin zamanında ve eksiksiz olarak yapılmasında tecrübemiz ve birikimimizle daima yanıbaşınızdayız. Bizimle çalışmak isterseniz buradan iletişime geçebilirsiniz.

Home ofis şirket kurma Home ofis şirket kuruluşu Home ofis şahıs şirketi kurmak

Siz de puanlayabilirsiniz...
[Toplaml: 18 Ortalama: 4.4]
Takip et
Bildir
guest
254 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Seda
Seda
30 gün önce

Merhaba, ben kendi sahip olduğum evde home Office şahıs şirketim var. Bu Office devam ederken ikametgahı başka bir adrese taşımam sorun olur mu?

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
28 gün önce

Merhaba,

Mali musavirinize danışınız.

Gülbin
Gülbin
30 gün önce

Merhaba,

KOSGEB girişimcilik eğitimi tamamlayarak sertifika aldım. Şimdi şahıs şirketi kurarak e-ticaret yapmak istiyorum. Size birkaç sorum olacak, cevaplayabilirseniz sevinirim.

1. Şahıs şirketi için tam olarak hangi evrakları hazırlamalıyım ve maliyet ne olur?
2. Oturduğum daire eşimin babasına ait. Kira sözleşmesi mi yapmam gerekir?
3. Sanal ofis kiralarsam daha mı avantajlı olurum?

Teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
28 gün önce

Merhaba,

Bizimle calismayı arzu ederseniz iletişim kanallarımızdan bize ulaşın. Yardımcı olalım.

Enes
Enes
1 ay önce

Merhaba, web sitem, instagram sayfam ve n11, trendyol gibi pazar yerlerinden satış yapmak istiyorum, kirada oturuyoruz ve kira kontratı abimin üzerine, faaliyet adresimi home-ofis olarak gösterirsem stopaj ödemem gerekir mi?

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
30 gün önce

Merhaba,

Gerekmez.

Ali
Ali
1 ay önce

Selam Evden Online Oyun Satısı Yapmak İçin Vergi Vermemiz Gerekmi Ve Sadece Vergi Vermemizmi gerekiyor başka ücretler ödememiz gerekirmi ?

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
30 gün önce

Merhaba,

Gerekir.

Murat Ergin
Murat Ergin
1 ay önce

Merhabalar
Evden online ders veriyoruz
Bunun için home ofis şirket yeterli olur mu?
Milli eğitim ile ilgili bir işlem yapmalı mıyım?

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
1 ay önce

Merhaba,

Vergi ile ilgili kısım doğrudur. Diğer kısmı ilgili kurumlardan araştırınız.

Aylin seren
Aylin seren
1 ay önce

Hakan Bey merhaba, aileme ait evde homeofis sahis sirketiyle baslamak istiyorum bu durumun bir vergi gideri olur mu?
Yazarkasa edinmek zorundamiyiz sanal pazaryerinde satis yapmayi düşünüyorum sadece fiziki bir magazam olmayacak.
Son olarak 29 yas alti kadin girişimcileri desteklemek adina bir yil sureli vergi muafiyeti ve bagkur odemesi devlet tarafından yapilacakti bu durum halen gecerli mi acaba teşekkürler

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
1 ay önce

Merhaba,

Home ofis açabilirsiniz. Yazarkasa istenmiyor. Genç girişimci desteğinden faydalanabilirsiniz.

can
can
1 ay önce

Basit usul ticari kazanç sahibiyim(kargo şirketinde aracım var). ben e-ticaret yapmak istiyorum. bunun için home ofis şahıs şirketi açmam gerekir mi yoksa basit usul ile de yapabilirmiyim ? şahış şirketi açmam gerekiyorsa araçlarımı şirketin üzerine geçirmeli miyim? teşekkürler.

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
1 ay önce

Merhaba,

Sorularınızın hepsinin cevabı evet.

Ahmet göçer
Ahmet göçer
1 ay önce

Merhaba ben instegramdan takı kolye teşbih satmak istiyorum kendi yaptığım ürünler bunun için şirket açmam ve mali müşavirle anlaşmam gerekiyormu diyelim şirketi açtık ama satış yapamıyorum bana maliyeti ne olur aylık yada yıllık ve satış yaptığımda maliyeti ne olur

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
1 ay önce

Merhaba,

Kendi evde yaptığınız ürünleri satmak için vergi dairesinden vergi muafiyet belgesi çıkartabilirsiniz.

İbrahim
İbrahim
1 ay önce

Merhaba, e-ticaret pazarında faaliyet göstermek üzere şahıs şirket kurduğumuz da, karlılık oranı yükseldiği taktirde ortak beyanı ile limited şirketi kapsamına geçebiliyor muyuz?

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
1 ay önce

Merhaba,

Değişiklik mümkün evet.

Can Manisalı
Can Manisalı
1 ay önce

Merhaba n11, gittigidiyor vb. online satış sitelerinde, 3d yazıcı ile bastığım ürünleri satmak istiyorum. Home ofis şahıs şirketi kurmak için bir muhasebeci ile çalışmam zorunlu mu? Ve ya bir şirket kurmam zorunlu mu?

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
1 ay önce

Merhaba,

Evet ikisi de zorunlu.

muzaffer
muzaffer
1 ay önce

Merhaba, otoyıkama faaliyeti gösterdiğim yeri kapatmayı düşünüyordum. Şimdi internet üzerinden hepsiburada.com dan satış yapmak istiyorum. İşyeri adresi değişikliği ve nace kodu değişikliği olarak interaktiften bildirimde bulunsam yeterli olur mu. Yoksa otoyıkama için işi bırakma bildirimi mi vermeliyim. Yazarkasa cihazımda var otoyıkama için.

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
1 ay önce

Merhaba,

Mali müşavirinize bildirin o halledecektir. Devam edebilirsiniz.

Savaş aykurt
Savaş aykurt
1 ay önce

Merhaba hakan bey
Şimdi sorum şu :şahıs şirketi açmak istiyorum ve ev eşimin üzerine . Homeoffice olacak ve benim stopaj dediği vergi aylık ne kadar çıkar . Ayrıca bir günde açabilir miyiz.

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
1 ay önce

Merhaba,

Açılış işlemleri için arzu ederseniz iletişim kanallarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Arda
Arda
1 ay önce

Merhabalar. 16 yaşındayım ve internet üzerinden satış yapmak istiyorum. Bu ürünler kendi yapacağım kolye,bileklik vs ve toptan alacağım ürünler olacak (Hırdavat veya oto aksesuar ürünleri). Bu satışları babama ait evde yapacağım. Bu satışları yaparken herhangibi vergi ödemek zorundamıyım ve şirket kurmak zorunlumu. Şimdiden teşekkür ederim. İyi günler.

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
1 ay önce

Merhaba,

Kendi yapacağınız ürünler için muafiyet mevcut, fakat al-sat yapmak için şirket açıp vergi ödemelisiniz.

Ahmet Arda
Ahmet Arda
1 ay önce

İyi günler ben home ofis açmayı düşünüyorum. Açtığım zaman istediğim şeyi satabiliyor muyum yoksa belli başlı ürünler mi satabiliyorum? Ben oto aksesuar olarak düşünüyorum bunun yanında örneğin küçük mutfak malzemeride satmak istiyorum bunları yapabilir miyim ? Teşekkür ederim.

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
1 ay önce

Merhaba,

İnternet üzerinden legal herşeyi alıp satabilirsiniz.

Esra
Esra
1 ay önce

Hocam merhaba 28 yasındayım şahıs sirketi kurup trendyoldan organık ürün satmak istiyorum ev eşimin ve bende sgklı çalışıyorum ve evde stok yapmam gerek nasıl bir yol izlemeliyim?

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
1 ay önce

Merhaba,

Bir mali müşavirle anlaşıp açılış yapmanız gerekiyor. Eğer bizimle çalışmayı arzu ederseniz iletişim kanallarından bize ulaşabilirsiniz.

Hasan suvaydan
Hasan suvaydan
1 ay önce

Merhaba evde tesbih bileklik yapıyorum bunları satış yapmak için ewde vergi açtırma gerekirmi facebokta paylaşıyorum arada

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
1 ay önce

Merhaba,

Vergi dairesine gidip muafiyet belgesi çıkarmanız ve ardından bankaya izah edip bu kapsamda bir hesap açmanız gerekiyor. Bu yasa 01.01.2021’den itibaren yürürlüğe girdiği için bu tarihi beklemelisiniz. Ama muafiyet belgenize şimdiden başvurabilirsiniz.

Bozkurt
Bozkurt
1 ay önce

Selam hocam
Benim ufak çaplı YouTube kanalım bulunmaktadır
Aylık geliri 100-170₺ arasında değişiyor bunun için vergilendirme yapmam gerekir mi?
Kendi evimi ofis olarak gösterecek olsam hangi evraklar istenir?
Ödenmemiş vergiler için yüksek ceza yer miyim?
Bi de muhasebe giderleri diye birşey duydum onu nasıl çözebiliriz. Kazandığımız 150 TL aylık bunun için muhasebeci masrafı istenirse -5000tl giderlerim olur. Umarim ceza felan gelmez!

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
1 ay önce

Merhaba,

Umarım.

Emin
Emin
1 ay önce

Evden kisiye ozel pasta tasarimlari ve talebe gore pasta cesitleri yapilabilir mi? Sureci hangi kurumlardan onay alarak tamamlayabiliyoruz?

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
1 ay önce

Merhaba,

Gıda imalatı konusunda belediyeden bilgi alabilirsiniz.

Orhan3434
1 ay önce

Merhaba sanal ofisi olan bir adi şirket kuracağım fakat belli bir süre sonra ürünlerim için bir depo kiralamam gerekicek bu sanal ofisle kiralik depoyu hangi işlemlerle tutacam acaba.

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
1 ay önce

Merhaba,

Şube olarak açabilirsiniz.

Can
Can
1 ay önce

Merhaba, dropshipping işiyle uğraşıyorum birkaç aydır ve belirli bir gelir elde ettim(Aylık 1200 tl kâr). Acaba şirket açmam gerekir mi, eğer ileriki dönemde açarsam önceki dönemin borçlarını ödemem gerekir mi?

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
1 ay önce

Merhaba,

Açılış yapmanız lazım. Önceki dönemler için ise detaylı incelemek gerekir.

Yusuf
Yusuf
1 ay önce

Merhabalar, ben upwork gibi yabancı sitelerden homeoffice çalışacağım, para yurtdışından geliyorsa KDV den muaf olduğumuzla alakalı bir yazı okudum. Bunun doğruluk payı var mıdır?

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
1 ay önce

Merhaba,

Faaliyetinizi detaylı olarak bilmemiz lazım. Bu bilgilerle muaf veya değil diyemeyiz.

bulutan
bulutan
1 ay önce

merhaba hakan bey ben şahıs şirketi kurup home ofis olarak e ticaret yapmak istiyorum kira annemin üzerine ben kiminle kontrat yapıcam ve genç girişimci desteğinden yararlanmak istiyorum 75 bine kadar vergi muafiyeti var sanırım peki kira faturalar nasıl oluyor vergiden düşüyormu bilgi almak istiyorum

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
1 ay önce

Merhaba,

Bunların hepsini açılışa karar verdiğinizde bir mali müşavir ile anlaşırsanız yardımcı olacaktır. Arzu ederseniz iletişim kanallarımızdan ulaşabilirsiniz.

Aslı
Aslı
1 ay önce

Merhaba kolay gelsin home ofis sahış şirketi kurmak istiyorum instagram ve trendyoldan satış yapabilmek için yanımdadabir kişi çalıştırmak istiyorum sigortalı home ofislerde sigortalı işçi çalıştırılabiliyormu cevabınız için teşekkür ederim.

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
1 ay önce

Merhaba,

Evet çalıştırabilirsiniz.

Yusuf
Yusuf
1 ay önce

merhaba home ofisi kuracağım adres kuzenimin üzreni kira sözleşmesi soy isim aynı mümkünmü sorun olurmu

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
1 ay önce

Merhaba,

İkametgahınızın bulunduğu adreste kurabilirsiniz.

Anonim
Anonim
1 ay önce

Merhaba oturduğumuz ev lojman adres olarak gösterebilir miyim? Evde de kendi ürettiğim ürünleri depolasam bir sorun olur mu? E ticaret sitesi kurmayı düşünüyorum hem dropshiping hem kendi ürünlerim teşekkürler.

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
1 ay önce

Merhaba,

Kurumunuz onay verirse bir sıkıntı olmaz. Kurumunuzla görüşün.

volkan osman
volkan osman
1 ay önce

Merhaba,
Home ofis şahıs şirketinin adresini, mülkiyeti ailemin üzerinde olan evi gösterebilir miyim. bu adresi gösterirsem kira stopajı ödermiyim.
saygılarımla

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
1 ay önce

Merhaba,

Evet gösterebilirsiniz. Stopaj için evin sahibine yakınlık dereceniz vs bazı kritlerler mevcut.

Ahmet can
Ahmet can
1 ay önce

Merhaba yapacağım iş azda olsa stok gerektiren bir iş bunu home office olarak yapabilirmiyim

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
1 ay önce

Merhaba,

Stoklu işlerde yoklamada depo sorgulanır.

Orhan y
Orhan y
2 ay önce

Merhaba. TOKİ’den ev aldım TOKİ’ye ait kredilerim devam ediyor. Ev benim üzerime. Şahıs şirketi için bu evimi adres gösterebilir miyim?

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
2 ay önce

Merhaba,

Evet gösterebilirsiniz.

saniye
saniye
2 ay önce

Merhaba benim bir daire var mesken home ofis kiralanmak isteniyor ama şahıs sirketi degil nakliye sirketi unvani. Ev sahibi olarak ben sorun yaşamıyim bu konuda ilerde.

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
2 ay önce

Merhaba,

Hayır sorun yaşamazsınız.

Melisa
Melisa
2 ay önce

Merhaba home office şahıs şirketi kuracağım bir yandan da 29 yaş altı genç girişimci desteği vergi muafiyetinden yararlanacağım bu durumda hangi vergileri zorunlu ödemekle mükellefim

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
2 ay önce

Merhaba,

KDV, stopaj, damga vergisi ve 75 bin TL üzerinde gelir vergisi.

254
0
Soru sormak için tıklayınız.x
()
x