Home ofis şahıs şirketi kuruluşu

Home ofis şahıs şirketi kuruluşu (evde şirket kurmak). Home ofis şirket kurmak. Home ofis şahıs şirketi nasıl kurulur? Home ofis şahıs şirketi avantajları nelerdir?

Genelde çok düşük ölçekli, evden yapılabilecek işler, internet üzerinden ticaret ve yapılan işin basit usul mükellef kavramına uygun olmadığı durumlarda ev adresi gösterilerek evde şahıs şirketi kuruluşu yapılabilir.

Eğer bir ofis veya depo gibi bir alana ihtiyaç olmayan bir ticaret yapmaya karar verdiyseniz veya internet üzerinden oluşan kazançlarınızdan oluşan vergi yükümlülüğünüz var ise home ofis şahıs şirketi kuruluşu (evde şirket kurmak) yapmanız size birçok avantaj kazandıracaktır.

Evde şahıs şirketi açıldığında genel olarak normal şahıs şirketinin tabi olduğu bütün her şey geçerlidir. Home ofis şahıs şirketinizle fatura kesebilirsiniz, beyanname vermek zorundasınız ve bütün bunların takibi için bir mali müşavir ile çalışmalısınız.

Kimler Tarafından Tercih Edilmektedir

Home ofis şirket kuruluşunu genelde e-ticaret yapanlar, Sosyal medya üzerinden satış yapanlar (İnstagram, Facebook vs.), web üzerinden hizmet verenler, Youtuber, Facebook, İnstagram gibi sitelerden reklam geliri olanlar tercih etmektedirler.

Serbest Meslek Sahipleri Home Ofis Kurabilir!

Yukarıda bahsettiğimiz işler haricinde avukat, doktor, diş hekimi, veteriner hekim, mimar, mühendis, müşavir, danışman, ressam, yazar, bestekar, kimyager, öğretmen, artist, menajer, senarist, yönetmen gibi serbest meslek sahipleri de evlerini adres göstererek home ofis şirket kuruluşu yapabilirler.

Home Ofis Stopaj

Oturduğunuz hane kira ise kira kontratınız artık şahıs şirketiniz için kullanılacağı için bu durumu mal sahibine bildirmeniz gerekir. Her ne kadar oturduğunuz evin bir kısmını kullanacak iseniz de kiranın tamamı için stopaj yükümlülüğünüz bulunur. Artık siz brüt kira üzerinden %20 stopaj ödeyeceğiniz için mal sahibi kira vergisi ödemeyecektir. Ödeyeceğiniz kiranın tamamını aynı şekilde gider olarak gösterebilirsiniz.

Home ofis şahıs şirketi için başlıca özellikli durumlar ise şöyledir; 

Eğer oturduğunuz evin tapusu size ait veya 1. dereceden akraba eş veya çocuk şeklinde ise kira kontratına gerek yoktur.  Fakat bu durumda eş ve akrabaya oturduğunuz konut artık işyeri kapsamında olduğu için emsal bedel üzerinden kira vergisi ödeme mecburiyeti doğmaktadır.

Kira veya sahiplik fark etmemekle birlikte evin elektrik, su, doğalgaz gibi masraflarının yarısı gider olarak gösterilebilmektedir. 

İşyerini home ofis olarak açsanız bile Bağ-Kur’a kayıt olma yükümlülüğünüz bulunmakta, aynı şekilde bir yerde SSK’lı çalışıyorsanız Bağ-Kur yükümlülüğünüz bulunmamaktadır.

Home ofis şahıs şirketi normal şahıs şirketi gibi açılışı ve kapanışı da son derece basit bir şekilde yapılabilmekte, şahısların vergi yükümlülüğü var ise sonradan katlanılacak vergi cezalarıyla karşılaşmaktan kaçınmak için en kolay yol olarak sıkça kullanılmaktadır.

Şahıs işletmesi home ofis olarak kurulabildiği gibi, evde yapılabilecek işler için home ofis limited şirket kuruluşu ve home ofis anonim şirket kuruluşu yapılabilmektedir.

Uzman olduğumuz ve tüm detaylarına hakim olduğumuz home ofis şirket kuruluşu ve muhasebe işlemlerinin takibinde İstanbul ve İstanbul dışında birçok mükellefimize hizmet vermekteyiz. İşletmenizin dinamik ve daha şeffaf yapıya kavuşmasında, devlete karşı vergi ve bildirimlerinin zamanında ve eksiksiz olarak yapılmasında tecrübemiz ve birikimimizle daima yanıbaşınızdayız. Bizimle çalışmak isterseniz buradan iletişime geçebilirsiniz.

Home ofis şirket kurma Home ofis şirket kuruluşu Home ofis şahıs şirketi kurmak

Siz de puanlayabilirsiniz...
[Toplaml: 26 Ortalama: 4.4]
Takip et
Bildir
guest
371 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Ali
Ali
2 ay önce

Merhaba, bir şahıs şirketi kurup YouTube gelirlerini beyan etmek istiyorum. Sorum geriye dönük vergi beyanı nasıl yapabiliriz? 2018 ortasından bu yana düşük tutarlarda para geldi fakat bunun ileride sıkıntı yaratmasını istemiyorum

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
2 ay önce

Merhaba,

Geriye dönük olarak mutlaka işlem yapmak istiyorsanız vergi dairenize başvurunuz.

Ebru
Ebru
2 ay önce

Merhaba Emlak home ofis kurmak istiyorum bi sorun olurmu kendi evim

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
2 ay önce

Merhaba,

Emlakçılar odasından bilgi alabilirsiniz. Emlakçılık yapmak için birçok kriter mevcut.

furkan
furkan
2 ay önce

merhaba şahıs şirketinde illa yazar kasa almamız şartmı

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
2 ay önce

Merhaba,

Şartlar oluşmuyorsa ödeme kaydedici cihaz kullanmak şart değil.

Kerim
Kerim
2 ay önce

Merhaba,
Tapusu babamın üzerine olan evimde home ofis şahıs şirketi kurmak istiyorum. Ben ve babam bu evde ikamet ediyoruz. Bu kapsamda emsal bedel üzerinden kira vergi ödemesi mecburiyeti doğar mı?

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
2 ay önce

Merhaba,

Şahıs şirketi kuruluşuyla ilgili bizimle çalışmayı arzu ederseniz konuyla ilgili yardımcı olunacaktır. İletişim kanallarımızdan ulaşabilirsiniz.

Gözde
Gözde
2 ay önce

Merhaba instagraödan toptan kozmetik alıp evde kendım paketleyıp parekende olarak satmak istiyorum instagramdan yine şahıs şirketi açmam gerekiyormu

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
2 ay önce

Merhaba,

Evet gerekiyor.

Hülya Biyan
Hülya Biyan
2 ay önce

Merhaba
Öncelikle verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ediyorum. Koçluk ve eğitim hizmeti veriyorum. Home ofis kullanabilir miyim. Ev kendimin her hangi bir stopaj ya da vergi ödemeli miyim? Son olarak şirketlere eğitime gidiyorum home ofis kavramından çıkar mı? Gerçi bu dönemde online ama.

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
2 ay önce

Merhaba,

Home ofis kullanabilirsiniz. Stopaj ödemezsiniz. Bizimle çalışmayı arzu ederseniz daha detaylı bilgiler için iletişim kanallarımızdan ulaşabilirsiniz.

Mehmet
Mehmet
2 ay önce

Merhaba, macunlar ve ballar gibi urunleri yurdisina satis yapmak dusunuyorum, Home Ofis uzerinden ihracat yapabilirmiyim? DHL veya UPS gibi kargo firmalarla anlasma yapabilirmiyim?

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
2 ay önce

Merhaba,

Gıda olarak bir sorun olmazsa vergi açısından bir sorun yok yapabilirsiniz.

Ehlihibre
Ehlihibre
3 ay önce

Merhaba,
Abimle birlikte kirada oturduğumuz ancak kira sözleşmesinin abimin adına olduğu daireyi home ofis olarak göstermek istiyorum. Kira sözleşmesi gerekli mi? Yorumlarınız için teşekkürler

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
3 ay önce

Merhaba,

Detaylı bir şekilde bakılıp şirket açılışında değerlendirilir.

AYDIN ERDEM
AYDIN ERDEM
3 ay önce

Merhaba, öncelikle detaylı yazılarınız için teşekkürler. Benim de bir kaç sorum var.

Mülk benim üzerime ama eşim adına şirket kurmak istiyoruz. Şirket kurarken gerekli olan Tapu veya Kira Kontratı beyan edemeyecek bu durumda. Yine de şirket kurabilir mi? Kurabilirse sadece ikamet ettiği yeri belgelemesi yeterlimidir?

“Esnaf Vergi Muafiyet Belgesi” ile evde üretip satışlardan 240.000 TL sınırında vergiden muafiyet konusunda; faturalarımızda KDV oluyor mu? Yoksa Muaf oldgumuz vergi sadece yıl sonu ödenecek gelir vergisi mi?

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
3 ay önce

Merhaba,

Muafiyet belgesi alıp, bankadan hesap açtırmaniz yeterli.

Deniz Can Girgin
Deniz Can Girgin
3 ay önce

Home ofis şirket kurarak trendyol da satış yapabilir miyim?

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
3 ay önce

Merhaba,

Evet yapabilirsiniz.

ugur
ugur
3 ay önce

Merhaba.. 1) İnternetten alışveriş sitelerinden satıcı olmak için, homeoffice ile şahıs şirketi arasıdnaki fark nedir ve hangisi açmalıyız. 2) bu şirketi açtık ama satış yapmadan ne kadar süre durrbiliriz

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
3 ay önce

Merhaba,

Farazi işler yapmıyoruz.

Onur
Onur
3 ay önce

Merhaba. Ben şuan 1+1 ev kiraladım ve mühendisim. Burayı ofis gösterip şahıs şirketi açmak istiyorum.Aynı zamanda evde yaşıyorum. Sanırım memur gelip yerinde kontrol ediyormuş. Ben bir odayı boşaltıp, masamı bilgisayarımı sandalyemi koysam yeterli olur mu?

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
3 ay önce

Merhaba,

Evinizde hiçbir değişiklik yapmanıza gerek yok. Açılış yapabilirsiniz.

DUYGU ÇELİK
DUYGU ÇELİK
3 ay önce

merhaba ben home ofis kurmak istiyorum. oturduğum ev babamdan kalma ve tapuda annem ben 2 de kardeşimin 1 er payı şeklinde yazılı. ben oturduğum ev üzerinden home ofis açmak istiyorum. bunun için gerekli belgeler nelerdir? nasıl bir yol izlemeliyim? evin tamamı için mi iş yeri kira vergisi ödemek zorunda kalacağım? bu konuda beni aydınlatırsanız çok sevinirim.
bir başka alternatif olarak bir arkadaşımın dükkanı var ancak kendisi dükkanda kiracı. ben de dükkanın bir bölümünü home ofis olarak kullanmak istesem kira kontratını mülk sahibi ile mi yapmalıyım yoksa arkadaşımla mı?

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
3 ay önce

Merhaba,

Evinizde stopaj ödemeden kuruluş yapabilirsiniz.

Burcu
Burcu
3 ay önce

İthalat ihracat yapmak icin sahis sirketi acmak istiyorum.Homeofice olabilir mi yoksa depo yada dukkan kiralamak zorundamiyim

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
3 ay önce

Merhaba,

Evet yapabilirsiniz. Ama sadece vergi kaydı ithalat ihracat için yeterli değildir.

hande barut
hande barut
3 ay önce

evden tasarım yapıyorum ama çok faal değilim ve sadece bir bilgisayardan ibaret işim. Vergi mükkelfiyeti zorunlu muyum

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
3 ay önce

Merhaba,

Banka hesabına ödeme alıyorsanız evet.

Mert
Mert
3 ay önce

Merhaba evimiz kira home ofis için uygun ama eşimin üstüne şirket açicaz evin kira sözleşmesi benim üstüme ne yapmalıyım

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
3 ay önce

Merhaba,

Açabilirsiniz.

Yavuz
Yavuz
3 ay önce

Merhaba..

Sahis sirketi kurmak istiyorum home office olarak ancak ikametgah adresimle home office iş yapacagim adresler farkli…
Acilis sirasinda sikinti yaratir mi?

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
3 ay önce

Merhaba,

Home ofis ikametgah adresinizde mümkündür.

Cennet
Cennet
3 ay önce

Merhaba, bende şahıs şirketi kurmayı planlıyorum. Şunu sormak istiyorum. Benim yaşadığım ev kapıcı dairesi olarak geçiyor.Bu yüzden bulunduğum ev için kira sözleşmesi alamıyorum.Bunun yerine bir akrabamin evinin bir odasını sanki bana kiraya vermiş gibi gösterebilir miyim? Bunun için ikemetgah falan değiştirmeye gerek yoktur sanırım? Cevaplarsanız çok sevinirim teşekkürler.

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
3 ay önce

Merhaba,

Home ofis şahıs firması açılışlarında ikametgahın o adreste olması gerekiyor.

Oyku
Oyku
3 ay önce

Merhaba,
Babamın vefatından dolayı SGK’dan emekli maaşı alıyorum. home office şirket kurup bağkura bağlanırsam babamdan dolayı aldığım maaş kesilir mi?
teşekkürler

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
3 ay önce

Merhaba,

Evet kesilir.

Mehmet
Mehmet
3 ay önce

Merhaba, 2 sorum olacak
1.si;
özel güvenlik görevlisi olarak çalışan birisi home office şahıs şirketi kurabilir mi?
2.si; basit usül fatura giriş çıkış limiti nedir ya da böyle bir sınırlama var mıdır?

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
3 ay önce

Merhaba,

Evet kurabilirsiniz.

Ferdi Kuşcuoğlu
Ferdi Kuşcuoğlu
3 ay önce

Merhaba birşey sormak istiyorum. Instagram üzerinden butik tarzı satış yapmak istiyorum ve bunun için şirket kurmayı düşünüyorum. Fakat home office bir şirket düşünüyorum. Şartlar nelerdir kendi evimi kullanarak şirket kurabilir miyim ? Bilgilendirebilir misiniz ? Şimdiden teşekkürler .

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
3 ay önce

Merhaba,

Evet kurabilirsiniz

Mustafa
Mustafa
3 ay önce

Merhabalar. Acaba yabancılarda home ofis şerketi kurup iş izni alabilir mi?

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
3 ay önce

Merhaba,

Limited veya anonim şirket kurup 5 işçi istihdam etmesi durumunda evet.

Yaren
Yaren
3 ay önce

Merhaba birşey sormak istiyorum. Instagram üzerinden butik tarzı satış yapmak istiyorum ve bunun için şirket kurmayı düşünüyorum. Fakat home office bir şirket düşünüyorum. Şartlar nelerdir kendi evimi kullanarak şirket kurabilir miyim ? Bilgilendirebilir misiniz ? Şimdiden teşekkürler .

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
3 ay önce

Merhaba,

Evet kurabilirsiniz. Kuruluş için karar verdiğinizde iletişim kanallarımızdan ulaşabilirsiniz.

Onur
Onur
3 ay önce

Merhaba. Ben inşaat mühendisiyim ve ikametgahım izmirde. Ama ben işim gereği haftada 4 gün balıkesire gidiyorum ve bundan dolayı orda 1+1 ev kiraladım. Kiraladığım bu ev üzerinden homeofis açabilir miyim. Yoksa ikametimi buraya almam şart mı?

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
3 ay önce

Merhaba,

Ofis olarak gösterebilirsiniz.

Selin
Selin
3 ay önce

Merhabalar. Bir organizasyon işine girmek istiyorum. Evde yaptığım kurabiyeler, nişan ve doğum günleri için kiralanmak üzere satın alıp evime koyduğum organizasyon takımları kiralanacak. Kurabiyeler satılacak. İnternet üzerinden satış yapacağım. Sorum şu home office şahış şirketi kurabilir miyim?

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
3 ay önce

Merhaba,

Evet kurabilirsiniz

ONUR UĞUR USTA
ONUR UĞUR USTA
3 ay önce

Merhabalar. Babam esnaf internet üzerinden satış yapmak istiyor. Dükkana degil kendi evinin odasına mal koysa yasal bir sıkıntı olurmu efendim

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
3 ay önce

Merhaba,

Dükkan olmasına rağmen evin odasında ürün pek mantıklı bulamadım.

Alper Ekinci
Alper Ekinci
3 ay önce

Merhaba. Ailemize ait evin bir odasını depo olarak kullanmayı düşünüyorum. Şahıs şirketi kuracağım ve şirket benim üzerime olacak. Bir sorun olur mu ya da stopaj vergisi ödemem gerekir mi?
Eğer sorun olacaksa, sanal ofis kiralayıp evimin bir odasını yine depo olarak kullanmamın bir sakıncası var mı?

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
3 ay önce

Merhaba,

Home ofis daha çok evden iş takibi içindir. Depo olarak yoklamadan onay alınacağı konusunda kesin alırsınız diyemem.

Selim
Selim
3 ay önce

1-MEB’te çalışan öğretmen şahıs şirketi kurabilir mi?
2- Emekli birisi şahıs şirketi kurarsa ne gibi avantajları olur? Bağkur vergi v.b

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
3 ay önce

Merhaba,

Kuramaz ve emeklilik sadece bağkur konusunda fayda sağlar.

Okan
Okan
3 ay önce

Merhaba. Kendim memurum eşimin üzerine Home office şirketi kurmak istiyoruz. Eşim 96 doğumlu genç girişimci desteğinden faydalanır mı. eşim şirket kurduğundan dolayı aile yardımım kesilir mi. Ayrıca ev sahibine nasıl bildirmeniz gerekir sözlü mü yazılı mı.

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
3 ay önce

Merhaba,

Şirket kuruluşu icin bizimle çalışmak isterseniz iletişim kanallarından bize ulaşabilirsiniz.

Ercan
Ercan
3 ay önce

Merhaba bizim vergiye tabi olmayan bir depomuz var ama büyük masraflara girmek istemiyoruz evden internet üzerinden satış yapmak istiyoruz ama hiç bir bilgimiz yok muhasebeci tutmamizlazimmi ve ben başka bir yerde sigortalı çalışıyorum benim adıma olması daha mantiklimi home ofis için

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
3 ay önce

Merhaba,

Şahıs firması kurmak isterseniz muhasebeci şart. Sizin adınıza şirket mantıklı.

371
0
Soru sormak için tıklayınız.x
()
x