Hizmetler

E-Ticaret İçin Şirket Kurma

E-Ticaret İçin Şirket Kurma, e-ticaret şirket kuruluş işlemleri, e-ticaret için şirket nasıl kurulur. E-ticaret için hangi şirket türü tercih edilmeli.

E-Ticaret İçin Şirket Kurma Tür Seçimi

Öncelikle e-ticaret için hangi şirket türüyle işe başlayacağınızı belirlemelisiniz. Bunun için yapacağınız ticaret ile ilgili hedefleriniz, beklentileriniz ve yaptığınız hazırlıklar çok önemlidir. Daha önceki e-ticaret tecrübeleriniz, maddi olarak birikiminiz de şirket türünü belirler.

Başlangıç için ben denemek istiyorum veya ek iş gibi düşünüyorum derseniz bunun için şahıs işletmesi (şahıs şirketi) açmanız yeterli olacaktır. Şahıs şirketi açması, kapaması basit olan ve maddi olarak sizi yormayacak şirket türüdür. E-Ticaret İçin Şirket Kurma Şahıs şirketi kuruluşu için detaylı bilgilere sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Eğer ben hazırım ve ekibim var tüm mesaimle bu işe giriştim ve iddialıyım diyorsanız. Sermayeniz de yeterli ise anonim veya limited şirket kurarak işe başlayabilirsiniz. Bu şirket türleri için anonim şirket kuruluşu , Limited şirket kuruluşu yazılarımızdan detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

E-Ticaret Şirketi İçin Adres Belirlenmesi

Yukarıdaki şirketlerden birini tercih ettiniz. Bundan sonraki adımda şirketin adresini belirlemeniz gerekiyor. Bunun için normal bir ofis kiralayabilirsiniz. Sanal ofis kullanabilirsiniz veya evinizde home ofis olarak e-ticaret şirketi kuruluşu yapabilirsiniz. Bunun için sanal ofis şirket kuruluşu veya home ofis şirket kuruluşu yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

Açılış İşlemleri Nasıl Oluyor

Seçimler yapıldıktan sonra vergi kaydınızın açılması için tecrübeli ve elektronik ticaretten anlayan bir mali müşavirle anlaşmalısınız.

Kanunlarımıza göre firmaların iş ve işlemlerini devlete bildirmek üzere yıl içinde aylık, 3 aylık ve yıllık beyannameler hazırlama zorunluluğu bulunmaktadır. Ülkemizde beyanname hazırlama ve gönderme yetkisi Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlere verilmiştir. Bu yüzden bir mali müşavirle çalışmak zorunludur. Devamında mali müşavirle çalışma zorunluluğunuz bulunduğundan açılış işlemlerinde de hata yapmamak için mutlaka yola mali müşavirle çıkmanız en doğrusu olacaktır.

Yazımızda e-ticaret için şirket kurma ile ilgili genel bir bilgilendirme yapmaya çalıştık. Şirketinizin sağlıklı bir şekilde açılmasına yardımcı olacağını umuyoruz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x