Hizmetler

Muhasebe defter tutma

Yasal muhasebe defter tutma, Muhasebe defter tutmak mecburi midir? Muhasebe defter tutulmadığında cezası var mıdır?

Kimler defter tutmak zorundadır

Türkiye vergi yasalarına göre ticari bir işletme işleten tacirler muhasebe defteri tutmak zorundadır. Muhasebe defterlerini tutmayan, gerekli zamanlarda bu defterleri tutarak ulaştığı mali verilerini beyanname vasıtasıyla Maliye’ye bildirmeyen tacirler ağır yaptırımlarla karşılaşabilirler.

Defter tutma düzeni

Son teknolojik gelişmeler ile beraber, muhasebe kayıtlarının elektronik ortamlara aktarımı hızlanmış,  işletmelerin finansal yapısı şeffaf bir duruma gelmiştir. Bu nedenle, etkin bir muhasebe sistemi, muhasebe defterlerinizin düzenli tutulmasını sağlayacak,  mali risklere karşı, işletmenizi koruyacaktır.  Bununla birlikte, kayıt nizamı sağlanmış muhasebe defterleri, işletmenizin finansal durumu hakkında ihtiyacınız olan mali bilgileri almanızı kolaylaştıracak, işletmeniz için daha isabetli kararlar vermenize yardımcı olacaktır.

Neden biz?

İşletmemiz, küçük ölçekli şahıs şirketlerinden, uluslararası faaliyet gösteren, çok büyük hacimli şirketlere kadar, bütün işletmelere, muhasebe defterlerinin tutulması, finansal raporların hazırlanması, vergi beyanname ve bildirimlerinin hazırlanması konularında hizmet verebilecek, tecrübe, bilgi, vasıflı  personel ve altyapıya sahiptir.

Hizmetlerimiz

Vergi mükelleflerinin, yasal muhasebe defterlerini, kendi bünyemizde, yüksek kalite standartları ve gizlilik ilkeleri kapsamında tutuyoruz. Gerekli vergi bildirimlerini hazırlayıp, finansal raporları düzenli bir şekilde yönlendiriyoruz.

Yerinde hizmet

Talep edilmesi durumunda mükelleflerimizin, kendi işletmesinde, yerinde etkin bir muhasebe defter tutma sistemi kuruyoruz. Kendi işletmesinde, muhasebe sistemini takip edecek personel konusunda yönlendirme yapıyoruz. Personelin mesleki eğitimi ve denetimini gerçekleştirip, finansal raporları, şirket yetkililerine yönlendiriyoruz.

Subscribe
Bildir
guest
2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Murat
Murat
3 yıl önce

Merhaba.

Adana’da küçük ölçekli bir şirketin ortağıyım. İstanbul dışına da hizmet veriliyor mu?

Murat Atesok

Hakan Yılmaz
Yönetici
Reply to  Murat
3 yıl önce

Merhaba,

Konuyla ilgili olarak bilgi maili gönderilmiştir.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x