Soru Cevap

Soru cevap

Bu kısımda bize en çok sorulan sorulara ulaşabilirsiniz. Bunun dışında kafanıza takılan muhasebe, SGK, emeklilik, Maliye ile ilgili soru sorabilirsiniz. Soru cevap bölümümüze bu konularla ilgili bütün sorularınızı gönderebilirsiniz.

Soru sorabilmek için adınızı ve e-mail adresinizi belirtme zorunluluğu bulunmaktadır. E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır. Nick ile soru sorulduğunda paylaşılmayacaktır.

 

Soru Cevap” için 2 yorum

 • 19 Mayıs 2018 tarihinde, saat 17:10
  Permalink

  Merhaba,

  Sorum emeklilik üzerine. 1970 doğumluyum, 1989 SSK girişim var. 7.000’den biraz fazla günüm var. Emeklilik için kaç sene daha beklerim? Emeklilik tarihim nedir? Bilgi verebilirseniz sevinirim. Hayırlı günler dilerim.

  Yanıtla
  • 19 Mayıs 2018 tarihinde, saat 17:11
   Permalink

   Sevgili ziyaretçimiz,

   Kısa bir süre önce yayına başlamamıza rağmen bizi takip ettiğiniz için öncelikle teşekkür ederiz. Öncelikle verdiğiniz bilgilerde ay kısmı da olsaydı daha detaylı bilgi verebilirdik ama durumunuz özete şöyledir;

   Prim günü ve yılınızı çok önceden doldurduğunuz için emeklilik şartlarını normalde doldurmuş bulunmaktasınız. Fakat 09.09.1999 tarihi itibariyle yürürlüğe giren kanundan dolayı yaş şartına takıldınız. Sizin sigortalı olduğunuz yıl itibariyle yaş şartınız 51 olmakta. Bu durumda 2021 yılında yani 3 yıl sonra emeklilik hakkını kazanıyorsunuz. Detaylı olarak doğum tarihi ve ilk sigortaya giriş tarihinizi tekrar gönderirseniz daha isabetli bilgi verebiliriz.

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir