Hizmetler

Sanal Ofis Şirket Kuruluşu

Sanal ofis şirket kuruluşu. Sanal ofis şirket kurmak. Sanal ofis şirket nasıl kurulur? Sanal ofis nasıl açılır? Sanal ofis yasal mı?

Sanal Ofis Nedir?

Yeni bir iş yapmaya karar verdiniz ve bunun için şirket kurmanız gerekmektedir. Yasalarımız şirket kuruluşunda adres belirtilmesini şart koşmaktadır. Böyle olunca şirket adresi için bir ofis kiralanmalı ve en az bir çalışan istihdam edilmelidir.

Günümüzde ticaret yapanlar evden çalışmayı veya gezgin şekilde dolaşarak işlerini yapmayı tercih etmesinin yanında maliyetleri en aza indirmek isterler. İşte bu tercihlerden dolayı sanal ofis olarak tanımladığımız bir sekreteri olan ve şirketin kargo, posta ve telefon takiplerini yapan ve bunun gibi hizmetleri bulunan şirketlerle çalışırlar.

Sanal Ofis Şirket Nasıl Kurulur?

Vergisel açıdan normal şirket kurmakla bir farkı bulunmamaktadır. Normal bir ofis kiralar gibi sanal ofis hizmeti veren firmalarla kira sözleşmesi imzalanır. Normal kiralamadan farkı verilen sekreterlik, kargo, posta, telefon, toplantı salonlarını kullandırma gibi hizmetlerden faydalandırılmasıdır. Bu şekilde ofisin yönetimi tamamen sanal ofis firması tarafından organize edilmektedir.

Sanal Ofis Şirketi Kimler Tarafından Tercih Edilmektedir?

Sanal ofis kullanan firmaların yelpazesi hayli geniştir. Sanal ofis sadece resmi adres olarak tercih edilebilir veya toplantı salonları da kullanılmak üzere de anlaşılabilir. Sanal ofis şirketi ile anlaşılarak firmanın ihtiyaçlarına uygun olarak kapsam genişletilebilir.

Serbest Meslek Sahipleri Sanal Ofis Kurabilir mi!

Freelance olarak çalışanlar, müşterileriyle yüz yüze toplantı yapanlar ve ev ortamı yerine ofis ortamı talep edenler sanal ofis tercih ederler.

Yukarıda bahsettiğimiz işler haricinde avukat, müşavir, danışman, ressam, yazar, bestekar, öğretmen, artist, menajer, senarist, yönetmen gibi serbest meslek sahipleri de sanal ofis şirketleriyle anlaşarak sanal ofis şirket kuruluşu yapabilirler.

Sanal Ofis Stopaj Var mı?

Sanal ofis hizmeti aldığınızda, hizmet aldığınız sanal ofis şirketi fatura düzenlediğinden dolayı stopaj yükümlülüğünüz doğmaz. Düzenlenen faturadaki KDV’yi de indirim konusu yapabilirsiniz.

 

Sanal Ofis Şahıs İşletmesi Olur mu?

Şahıs işletmesi kuruluşunda adres olarak sanal ofis tercih edebilir, faaliyetlerinizi sanal ofiste devam ettirebilirsiniz.

Sanal Ofis Limited veya Anonim Şirket Olur mu?

Anonim veya Limited şirket kuruluşunda adres olarak sanal ofis tercih edebilir, faaliyetlerinizi sanal ofiste devam ettirebilirsiniz.

Sanal Ofis Yasal mı?

Ülkemiz ticaret ve vergi kanunlarına göre sanal ofis kullanmak, sanal ofis şirket kurmak tamamen yasaldır.

Yazımızda sanal ofis şirket kuruluşu ile ilgili genel bir bilgilendirme yapmaya çalıştık. Kuracağınız şirketin yasal adresini belirlemenizde yardımcı olacağını umuyoruz. Ayrıca şirketinizi home ofis olarak da kurabilir detaylı bilgileri home ofis şirket kurma yazımızda bulabilirsiniz.

 

Sanal ofis şirket kurma Sanal ofis şirket kuruluşu Sanal ofis şahıs şirketi kurmak

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x