Home ofis şahıs şirketi kuruluşu

Home ofis şahıs şirketi kuruluşu (evde şirket kurmak). Home ofis şirket kurmak. Home ofis şahıs şirketi nasıl kurulur? Home ofis şahıs şirketi avantajları nelerdir?

Genelde çok düşük ölçekli, evden yapılabilecek işler, internet üzerinden ticaret ve yapılan işin basit usul mükellef kavramına uygun olmadığı durumlarda ev adresi gösterilerek evde şahıs şirketi kuruluşu yapılabilir.

Eğer bir ofis veya depo gibi bir alana ihtiyaç olmayan bir ticaret yapmaya karar verdiyseniz veya internet üzerinden oluşan kazançlarınızdan oluşan vergi yükümlülüğünüz var ise home ofis şahıs şirketi kuruluşu (evde şirket kurmak) yapmanız size birçok avantaj kazandıracaktır.

Evde şahıs şirketi açıldığında genel olarak normal şahıs şirketinin tabi olduğu bütün her şey geçerlidir. Home ofis şahıs şirketinizle fatura kesebilirsiniz, beyanname vermek zorundasınız ve bütün bunların takibi için bir mali müşavir ile çalışmalısınız.

Home Ofis Stopaj

Oturduğunuz hane kira ise kira kontratınız artık şahıs şirketiniz için kullanılacağı için bu durumu mal sahibine bildirmeniz gerekir. Her ne kadar oturduğunuz evin bir kısmını kullanacak iseniz de kiranın tamamı için stopaj yükümlülüğünüz bulunur. Artık siz brüt kira üzerinden %20 stopaj ödeyeceğiniz için mal sahibi kira vergisi ödemeyecektir. Ödeyeceğiniz kiranın tamamını aynı şekilde gider olarak gösterebilirsiniz.

Home ofis şahıs şirketi için başlıca özellikli durumlar ise şöyledir; 

Eğer oturduğunuz evin tapusu size ait veya 1. dereceden akraba eş veya çocuk şeklinde ise kira kontratına gerek yoktur.  Fakat bu durumda eş ve akrabaya oturduğunuz konut artık işyeri kapsamında olduğu için emsal bedel üzerinden kira vergisi ödeme mecburiyeti doğmaktadır. Bu ve bunun gibi durumlar için WhatsApp hattımızdan 0 850 302 65 22 bilgi alabilirsiniz.

Kira veya sahiplik fark etmemekle birlikte evin elektrik, su, doğalgaz gibi masraflarının yarısı gider olarak gösterilebilmektedir. 

İşyerini home ofis olarak açsanız bile Bağ-Kur’a kayıt olma yükümlülüğünüz bulunmakta, aynı şekilde bir yerde SSK’lı çalışıyorsanız Bağ-Kur yükümlülüğünüz bulunmamaktadır.

Home ofis şahıs şirketi normal şahıs şirketi gibi açılışı ve kapanışı da son derece basit bir şekilde yapılabilmekte, şahısların vergi yükümlülüğü var ise sonradan katlanılacak vergi cezalarıyla karşılaşmaktan kaçınmak için en kolay yol olarak sıkça kullanılmaktadır.

Uzman olduğumuz ve tüm detaylarına hakim olduğumuz home ofis şirket kuruluşu ve muhasebe işlemlerinin takibinde İstanbul ve İstanbul dışında birçok mükellefimize hizmet vermekteyiz. İşletmenizin dinamik ve daha şeffaf yapıya kavuşmasında, devlete karşı vergi ve bildirimlerinin zamanında ve eksiksiz olarak yapılmasında tecrübemiz ve birikimimizle daima yanıbaşınızdayız. Bizimle iletişime geçiniz.

Home ofis şirket kurma Home ofis şirket kuruluşu Home ofis şahıs şirketi kurmak

Siz de puanlayabilirsiniz...
[Toplaml: 2 Ortalama: 4.5]

Home ofis şahıs şirketi kuruluşu” için 12 yorum

 • Avatar
  10 Mart 2020 tarihinde, saat 08:14
  Permalink

  Merhabalar,
  Danışmanlık hizmeti vermek için şahıs şirketi kurmam gerekti. Mali müşavir benden kira kontratı istedi. 2500 tl ye kirada oturuyoruz ve sözleşme eşimin üzerine. Dolayısıyla eşim evi bana kiralıyormuş gibi kontrat düzenlememi istedi daha uygun fiyata? Bu doğru mu? Doğrudan home office şirket kurmak daha iyi olmaz mıydı? Şimdi hem stopaj ödeyeceğim hem de eşim kira geliri ödeyecek değil mi?
  Cevabınız için teşekkürler.

  Yanıtla
  • SMMM Hakan Yılmaz
   10 Mart 2020 tarihinde, saat 15:40
   Permalink

   Merhaba,

   Bu konuda müşterilerimize çeşitli seçenekler sunuyoruz. Bizimle çalışmak isterseniz WhatsApp üzerinden iletişime geçiniz…

   Yanıtla
 • Avatar
  3 Mart 2020 tarihinde, saat 20:22
  Permalink

  Merhaba babama ait bir evde ucretsiz oturuyoruz esimle ben. Babam vergi dairesine bildirimde bulunup ucretsiz olarak bizim oturacagimizi bildirdi. Bizde internetuzerinden iş yaptigimiz icin home ofis gosterdik evi. Simdi ise yazlari bu evi pansiyona vermek istiyoruz. Home ofis calisan bir sirketin bulndugu daireyi pa siyona vermek mumkun mudur? Ne gibi bir islem yapmak gerek. Bilgilendirirse iz sevinirim.

  Yanıtla
  • SMMM Hakan Yılmaz
   3 Mart 2020 tarihinde, saat 21:04
   Permalink

   Merhaba,

   Maliye açısından bir sorun olmaz fakat tek daire daha çok pansiyon yerine günlük kiralamaya girer. Binadan ve ilgili belediyeden izin almanız gerekir.

   Yanıtla
 • Avatar
  31 Ocak 2020 tarihinde, saat 14:58
  Permalink

  Merhaba sosyal medyadan giysi satmak istiyorum fakat evimiz devlete bağlı bir lojman kirasıda çok cüzzi ve eşimin maaşından kesiliyor bu durumda home offis e nasıl başvurabilirim?

  Yanıtla
  • SMMM Hakan Yılmaz
   31 Ocak 2020 tarihinde, saat 15:51
   Permalink

   Merhaba,

   İşlemlerin detayları ve vergi kaydı açılışı için 0850 3026522 WhatsApp hattımıza yazabilirsiniz.

   Yanıtla
 • Avatar
  19 Aralık 2019 tarihinde, saat 21:25
  Permalink

  Merhabalar, home ofis kurmak için ne gibi ihtiyaçlar mevcut ve ortalama (mali müşavir dahil) aylık ne kadar gider mevcut?

  Yanıtla
  • SMMM Hakan Yılmaz
   19 Aralık 2019 tarihinde, saat 23:13
   Permalink

   Merhaba,

   Kira vb. etkenler aylık masrafınızı değiştirir. 0850 302 65 22 WhatsApp’tan bize ulaşabilirsiniz. İsteğiniz soru cevap şeklinde netleşecektir.

   Yanıtla
 • Avatar
  23 Eylül 2019 tarihinde, saat 16:52
  Permalink

  home ofis i adres göstermek; örneğin kiram brüt 1500 tl üzerinden stopaj ödemek mantıklı mı ?onun yerine aylık 100 tl sanal ofis kiralasak daha uygun olmaz mı ?

  Yanıtla
  • SMMM Hakan Yılmaz
   23 Eylül 2019 tarihinde, saat 17:58
   Permalink

   Merhaba,

   Şirketinizin büyüklüğüne ve karlılık durumuna bağlı. Hatta mal sahibi ile oturup pazarlık da yapılabilir. Sanal ofis olduğunda birçok demirbaşınızı kayıt altına alamama durumu da mevcut. Birçok seçenek mevcut.

   Yanıtla
 • Avatar
  10 Mayıs 2019 tarihinde, saat 13:07
  Permalink

  Merhaba,

  İnternet üzerinden reklam gelirim var. Bu konuda fazla bilgi yok. Home ofis kurmak için evin kendi adıma mı olması lazım. Kirası yüksek sanırım stopaj da ödeniyor.

  Yanıtla
  • SMMM Hakan Yılmaz
   10 Mayıs 2019 tarihinde, saat 15:22
   Permalink

   Selamlar Cihan bey,

   Home ofis için ev kendi adınıza kiralık olabilir veya tapu sahibi olarak home ofis kurabilirsiniz. Brüt kira üzerinden stopaj hesaplanıp ödenmektedir.

   Kolaylıklar dilerim.

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code