Home ofis şahıs şirketi kuruluşu

Home ofis şahıs şirketi kuruluşu (evde şirket kurmak). Home ofis şirket kurmak. Home ofis şahıs şirketi nasıl kurulur? Home ofis şahıs şirketi avantajları nelerdir?

Genelde çok düşük ölçekli, evden yapılabilecek işler, internet üzerinden ticaret ve yapılan işin basit usul mükellef kavramına uygun olmadığı durumlarda ev adresi gösterilerek evde şahıs şirketi kuruluşu yapılabilir.

Eğer bir ofis veya depo gibi bir alana ihtiyaç olmayan bir ticaret yapmaya karar verdiyseniz veya internet üzerinden oluşan kazançlarınızdan oluşan vergi yükümlülüğünüz var ise home ofis şahıs şirketi kuruluşu (evde şirket kurmak) yapmanız size birçok avantaj kazandıracaktır.

Evde şahıs şirketi açıldığında genel olarak normal şahıs şirketinin tabi olduğu bütün her şey geçerlidir. Home ofis şahıs şirketinizle fatura kesebilirsiniz, beyanname vermek zorundasınız ve bütün bunların takibi için bir mali müşavir ile çalışmalısınız.

Kimler Tarafından Tercih Edilmektedir

Home ofis şirket kuruluşunu genelde e-ticaret yapanlar, Sosyal medya üzerinden satış yapanlar (İnstagram, Facebook vs.), serbest meslek sahipleri (Avukat, Mühendis, Mimar vs.) tercih etmektedir. 

Home Ofis Stopaj

Oturduğunuz hane kira ise kira kontratınız artık şahıs şirketiniz için kullanılacağı için bu durumu mal sahibine bildirmeniz gerekir. Her ne kadar oturduğunuz evin bir kısmını kullanacak iseniz de kiranın tamamı için stopaj yükümlülüğünüz bulunur. Artık siz brüt kira üzerinden %20 stopaj ödeyeceğiniz için mal sahibi kira vergisi ödemeyecektir. Ödeyeceğiniz kiranın tamamını aynı şekilde gider olarak gösterebilirsiniz.

Home ofis şahıs şirketi için başlıca özellikli durumlar ise şöyledir; 

Eğer oturduğunuz evin tapusu size ait veya 1. dereceden akraba eş veya çocuk şeklinde ise kira kontratına gerek yoktur.  Fakat bu durumda eş ve akrabaya oturduğunuz konut artık işyeri kapsamında olduğu için emsal bedel üzerinden kira vergisi ödeme mecburiyeti doğmaktadır.

Kira veya sahiplik fark etmemekle birlikte evin elektrik, su, doğalgaz gibi masraflarının yarısı gider olarak gösterilebilmektedir. 

İşyerini home ofis olarak açsanız bile Bağ-Kur’a kayıt olma yükümlülüğünüz bulunmakta, aynı şekilde bir yerde SSK’lı çalışıyorsanız Bağ-Kur yükümlülüğünüz bulunmamaktadır.

Home ofis şahıs şirketi normal şahıs şirketi gibi açılışı ve kapanışı da son derece basit bir şekilde yapılabilmekte, şahısların vergi yükümlülüğü var ise sonradan katlanılacak vergi cezalarıyla karşılaşmaktan kaçınmak için en kolay yol olarak sıkça kullanılmaktadır.

Uzman olduğumuz ve tüm detaylarına hakim olduğumuz home ofis şirket kuruluşu ve muhasebe işlemlerinin takibinde İstanbul ve İstanbul dışında birçok mükellefimize hizmet vermekteyiz. İşletmenizin dinamik ve daha şeffaf yapıya kavuşmasında, devlete karşı vergi ve bildirimlerinin zamanında ve eksiksiz olarak yapılmasında tecrübemiz ve birikimimizle daima yanıbaşınızdayız. Bizimle çalışmak isterseniz buradan iletişime geçebilirsiniz.

Home ofis şirket kurma Home ofis şirket kuruluşu Home ofis şahıs şirketi kurmak

Siz de puanlayabilirsiniz...
[Toplaml: 8 Ortalama: 4.1]

Home ofis şahıs şirketi kuruluşu” için 72 yorum

 • Avatar
  4 Eylül 2020 tarihinde, saat 18:09
  Permalink

  Merhaba. Home ofis bir iş kurmak istiyorum. Yurtdışında köpek gezdiriciliği ve bakıcılığı üzerine. Bu iş için yanıma çalışan alabiliyor muyum? Teşekkürler.

  Yanıtla
  • SMMM Hakan Yılmaz
   4 Eylül 2020 tarihinde, saat 18:18
   Permalink

   Merhaba,

   Konusu fark etmez her zaman yanınıza çalışan alabilirsiniz.

 • Avatar
  4 Eylül 2020 tarihinde, saat 14:52
  Permalink

  Merhaba.
  Home Office şirket kurmak istiyorum.
  E ticaret yapacağım.
  Oturduğumuz bina tapuda tarla olarak görünüyor.Tapu benim ve eşimin adına (%50,%50) , eşimin adına bir kira vergisi çıkar mı.?

  Yanıtla
  • SMMM Hakan Yılmaz
   4 Eylül 2020 tarihinde, saat 18:17
   Permalink

   Merhaba,

   Hayır çıkmaz.

 • Avatar
  27 Ağustos 2020 tarihinde, saat 10:44
  Permalink

  merhaba ,
  göz doktoru olan şahıs kişi evini home ofis olarak gösterip faaliyette bulunabilir mi . Teşekkürler.

  Yanıtla
  • SMMM Hakan Yılmaz
   27 Ağustos 2020 tarihinde, saat 18:11
   Permalink

   Merhaba,

   Vergisel olarak kurmasında bir sorun yok ama kendi mesleğinin evde icrası ve ilgili makamlardan izin konusunda sıkıntı olacağı kanaatindeyim.

 • Avatar
  26 Ağustos 2020 tarihinde, saat 14:27
  Permalink

  Merhaba, Sigortalı çalıştığım yer şahıs firması kurduğumdan haberdar oluyor mu ? Teşekkürler

  Yanıtla
  • SMMM Hakan Yılmaz
   27 Ağustos 2020 tarihinde, saat 18:12
   Permalink

   Merhaba,

   Özellikle haber gitmez ama kontrol etme ihtiyacı duyarsa mutlaka öğrenir.

 • Avatar
  25 Ağustos 2020 tarihinde, saat 19:14
  Permalink

  Merhaba. Benim 2 sorum var. Şahıs şirketi kurup home ofis planlıyorum. Evim kira. Birinci sorum, kirada oturduğum evin daire kapısı dışına ve/veya apartmanın girişine şirket adı yazılı tabela koyma zorunluluğum varmı? 2nci sorum, şahıs şirketi kurarak Amazon aliexpress tarzı internet siteleri üzerinden yurtdışına satış yapabilirmiyim. Şahıs şirketi ile yurtdışı satışı mümkünmü? Şimdiden teşekkürler.

  Yanıtla
  • SMMM Hakan Yılmaz
   27 Ağustos 2020 tarihinde, saat 18:13
   Permalink

   Merhaba,

   – Tabela zorunluluğu yok.
   – Yurtdışına satış yapabilirsiniz.

 • Avatar
  5 Ağustos 2020 tarihinde, saat 11:59
  Permalink

  Merhaba. Aklıma bir soru takıldı cevaplarsanız sevinirim. Ben google play store da ücretli e-kitap satışı yapmak istiyorum. Kitabın yazarı ve yayıncısı benim. Ve benim kitabı yayınlamadan önce şirket kurmam gerekiyor mu? Vergiye takılır mıyım? Şirket kurmadan vergiden mükellef olabilir miyim?

  Yanıtla
  • SMMM Hakan Yılmaz
   5 Ağustos 2020 tarihinde, saat 14:24
   Permalink

   Merhaba,

   Kitap için kültür bakanlığından eser niteliğinde olduğunu belirten yazı alır ve gelir idaresine bildirirseniz vergiden muaf olursunuz.

 • Avatar
  1 Ağustos 2020 tarihinde, saat 02:47
  Permalink

  Merhabalar ben yüksek limitlere ile işlem yapmak icin ******* gibi kripto para borsaları ile gunluk 3 milyon TL işlem yapmak için kurumsal olmamam gerekiyor. Banka hesabı şirket hesabı olucak sürekli para girişi ve cıkışı olucak bunun vergisini ödemek zorundamıyım?

  Yanıtla
  • SMMM Hakan Yılmaz
   1 Ağustos 2020 tarihinde, saat 07:52
   Permalink

   Merhaba,

   Borsa içerisindeki hareketler banka hesabına yansımaz. Borsa ile banka arasında yüksek miktarlarda işlem yaparsanız MASAK radarına kesin takılırsınız.

 • Avatar
  22 Temmuz 2020 tarihinde, saat 22:49
  Permalink

  merhaba
  oto galerilerinin ortak bir yere toplanması amaçlandı ben eşime ait olan bir konutta home ofis kurarak oto alım satımı yapabilirmiyim yasalar el veriyormu acaba teşekkür ederim.

  Yanıtla
  • SMMM Hakan Yılmaz
   24 Temmuz 2020 tarihinde, saat 15:48
   Permalink

   Merhaba,

   Maalesef olmuyor.

 • Avatar
  17 Temmuz 2020 tarihinde, saat 20:45
  Permalink

  Selamlar,
  Eşim şahıs şirketi kurmak ve internetten çanta satmak istiyor.Adres bildiriminde ikamet ettiğimiz evi göstereceğiz, Kira kontratı benim üzerime bu durumda stopaj vermesi gerekli mi ?

  Yanıtla
  • SMMM Hakan Yılmaz
   17 Temmuz 2020 tarihinde, saat 21:15
   Permalink

   Merhaba,

   Detaylı bilgi için iletişim kanallarından ulaşınız.

 • Avatar
  13 Temmuz 2020 tarihinde, saat 17:08
  Permalink

  Kendi ürettiğim ürünleri satmak için bir şahıs şirketi kurmak istiyorum. Sorularım ise şu şekilde :
  1- İnternetten öğrendiğim kadarıyla babama ait olan evi adres olarak gösterebiliyorum kira kontratı vs olmadan. Peki icra gibi bir durumda evdeki eşyaların ve doğrudan evin akıbeti ne olur? Mal sahibi ben olmasam da adres gözüktüğü için bir sorumluluk yüklenir mi?
  2- Babam ile tek bir oda için kira sözleşmesi yapma şansım var mı? Bu şekilde bir anlaşma yaparsam minimum kira tutarını nasıl belirlememiz gerekir?Şimdiden teşekkür ederim. İyi günler.

  Yanıtla
  • SMMM Hakan Yılmaz
   13 Temmuz 2020 tarihinde, saat 17:57
   Permalink

   Merhaba,

   Babanızla tüm daire için kontrat düzenlemeniz gerekir. Düzenlemez iseniz babanız emsal değer üzerinden GMSİ ödemek zorundadır.

 • Avatar
  12 Temmuz 2020 tarihinde, saat 19:42
  Permalink

  Şahıs şirketi aylık ücret ne kadar

  Yanıtla
  • SMMM Hakan Yılmaz
   13 Temmuz 2020 tarihinde, saat 12:19
   Permalink

   Merhaba,

   Bilgi için detay lazım. Lütfen iletişim kanallarımızdan bize ulaşınız.

 • Avatar
  30 Haziran 2020 tarihinde, saat 17:44
  Permalink

  Merhabalar,

  Babamla farklı illerde ikamet etmekteyiz. Kendi üzerime olan evde babamın adına homeofis açmak istiyoruz. Babamın aynı ilde ikamet etme zorunluluğu var mıdır?

  Gelir ingilizce internet sitesi üzeri olup yurtdışı kaynaklıdır.Ürün alım satımı yapılmamakta olup sadece reklamlardan kazanç sağlanmaktadır. Kazançlarların büyük çoğunluğu yurt dışı kaynaklı olduğundan hizmet ihracatı olup KDV mükellefiyeti olur mu?

  Teşekkürler.

  Yanıtla
  • SMMM Hakan Yılmaz
   30 Haziran 2020 tarihinde, saat 18:02
   Permalink

   Merhaba,

   Durumunuzla ilgili detay bilgi gerekiyor. İletişim kanallarımızdan ulaşınız.

 • Avatar
  25 Haziran 2020 tarihinde, saat 15:59
  Permalink

  Merhaba,

  Ben de internet üzerinden gelir sağlayacağım ve şahıs şirketi açmak istiyorum. Tüm işi evden yapacağım. Şahıs şirketi açılışında kira sözleşmesi mecburi mi? mecburi ise benim adıma kira sözleşmesi yok yani ailem kirada bende onların yanında kalıyorum. Bu durumda ne yapılmalı?

  Yanıtla
  • SMMM Hakan Yılmaz
   30 Haziran 2020 tarihinde, saat 18:07
   Permalink

   Merhaba,

   Detay için iletişim kanallarından ulaşınız.

 • Avatar
  25 Haziran 2020 tarihinde, saat 07:34
  Permalink

  Ev ailemin üstüne, n11 gibi sitelerde mağaza açmak için şirket açmam gerekiyor. Home-ofis çalışmam için ne yapmam gerekiyor? Şuan Bir şirkette çalışıyorum

  Yanıtla
  • SMMM Hakan Yılmaz
   25 Haziran 2020 tarihinde, saat 13:27
   Permalink

   Merhaba,

   Bir mali müşavirle irtibata geçmelisiniz. Bizimle çalışmak isterseniz iletişim kanallarımızdan herhangi birinden ulaşabilirsiniz.

 • Avatar
  24 Haziran 2020 tarihinde, saat 22:51
  Permalink

  Merhabalar,

  Özel bir kurumda SGK lı olarak çalışmaktayım, ancak adi yada adi ortaklı şirket kurarak sosyal medya üzerinden alım-satım işi yapmak istiyorum. SGK lı işimi bırakmadan bu tip bir girişimi gerçekleştirebilir miyim? En azından 5 ay kadar SGK lı işimde çalışmam gerekiyor. Konu hakkında yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum,
  Cevabınız için peşinen teşekkür ederim,

  Yanıtla
  • SMMM Hakan Yılmaz
   25 Haziran 2020 tarihinde, saat 13:28
   Permalink

   Merhaba,

   Tabi yapabilirsiniz. Bizimle çalışmak isterseniz iletişim kanallarımızdan herhangi birinden ulaşabilirsiniz.

 • Avatar
  24 Haziran 2020 tarihinde, saat 12:53
  Permalink

  Ben sinema reklam sektorunde calisiyorum..smm fatura kesiyorum..meslegim geregi sokaklardayim..teknik beden destegi sagliorum..ofis acma zorundayiz diye bosuna hic isimiz olmadigi yere kira oduyoruz..kesinlikle ofis olmazsa olmazmi..sonucta ofis hizmeti vermiyorum

  Yanıtla
  • SMMM Hakan Yılmaz
   24 Haziran 2020 tarihinde, saat 14:29
   Permalink

   Merhaba,

   Tabii ki hayır Home ofis çalışabilirsiniz.

 • Avatar
  23 Haziran 2020 tarihinde, saat 17:35
  Permalink

  Merhaba, ismim Nuran.
  1) Babam’a ait tapu’da Homeoffice çalışmak istiyorum. Yapacağım iş, İnstagram üzerinden giyim satışı bunun içi Şahıs Şirketi kurulumu gerekli midir?
  2) Tapu babam’a ait olduğu için nasıl bir yol izlenmelidir.

  Yanıtla
  • SMMM Hakan Yılmaz
   23 Haziran 2020 tarihinde, saat 17:47
   Permalink

   Merhaba,

   Tapu ile şirket kurulmaz. İkametgahınızın bulunduğu yerde kuruluş yapabilirsiniz. Vergi dairesinden yoklamaya gelindiğinde bu unsurlar göz önünde bulundurulacaktır.

 • Avatar
  22 Haziran 2020 tarihinde, saat 02:08
  Permalink

  Selamlar, ailemin kiracı olarak oturduğu evde ikamet ediyorum. Sözlümün adına kendi odamı Şahıs Şirketi olarak gösterebilir miyim? Kendisi Ankara’da ikamet ediyor. Herhangi bir engel var mıdır? İzlememiz gereken yollar nelerdir?
  Şimdiden teşekkür ederim, iyi çalışmalar…

  Yanıtla
  • SMMM Hakan Yılmaz
   22 Haziran 2020 tarihinde, saat 15:08
   Permalink

   Merhaba,

   Olmaz maalesef. Daha düzgün bir çözüm arayın.

 • Avatar
  21 Haziran 2020 tarihinde, saat 20:49
  Permalink

  iyi akşamlar. Şimdi biz 3 öğrenci olarak aparta çıkmayı düşünüyoruz (kiracı olarak). Ama hepimiz ayrı ayrı çıkıyoruz. Ve sadece ben e ticaret yapacağım. Sizce kira spotaji yapılabilinir mi. Teşekkürler şimdiden.

  Yanıtla
  • SMMM Hakan Yılmaz
   21 Haziran 2020 tarihinde, saat 21:04
   Permalink

   Merhaba,

   Evet olur.

 • Avatar
  31 Mayıs 2020 tarihinde, saat 01:56
  Permalink

  Evimizin tapusu arsa diye geçiyor. Ve tapunun yarısı babamın yigeninin üstüne yarısı başkasının üstüne. Home office olarak açmak istiyorum ne gibi bir yol izlemem gerekiyor?

  Yanıtla
  • SMMM Hakan Yılmaz
   31 Mayıs 2020 tarihinde, saat 12:08
   Permalink

   Merhaba,

   Birkaç yöntemi var açılışta mali müşaviriniz size yol gösterecektir.

 • Avatar
  26 Mayıs 2020 tarihinde, saat 17:21
  Permalink

  Merhaba ev babamların ve annemin üzerine.Ben oturuyorum ve kira ödemiyorum.Homeofis şahıs şirketi açsam stopaj durumu nedir?Ne gibi avantajları vardır?

  Yanıtla
  • SMMM Hakan Yılmaz
   27 Mayıs 2020 tarihinde, saat 12:45
   Permalink

   Merhaba,

   Makalemizde detaylıca anlatılmıştır. Açılışa karar verdiğinizde gerekli işlemler muhasebeciniz tarafından halledilecektir.

 • Avatar
  18 Mayıs 2020 tarihinde, saat 09:29
  Permalink

  Merhabalar,

  E- ticaret için Home ofis şahıs firması kurmak istiyorum. Sonrasın ltd çevireceğim. Şuanda tapusu babamın üstüne olan evde kira vermeden oturuyorum. 29 yaş altı teşviklerinden yararlanmak için eşimin kardeşi üstünden kuracağız. Fakat Eşimin kardeşi farklı bir yerde oturuyor. Genede benim oturduğum adrese Home ofis şahıs şirketi kurabilir miyim ?

  Yanıtla
  • SMMM Hakan Yılmaz
   18 Mayıs 2020 tarihinde, saat 10:20
   Permalink

   Merhaba,

   Şirket kuruluşu için 0850 3026522 WhatsApp hattımızdan destek alınız.

 • Avatar
  6 Mayıs 2020 tarihinde, saat 10:34
  Permalink

  Merhaba,
  Profesyonel olarak fotoğraf işi kurmak istiyorum. Evin salonunda stüdyo kurdum. Özel bir şirkette SSK’lı olarak çalışıyorum. Seneye emekli olacağım. Kendi üzerime şirket kurabilir miyim? Bir de ev annemin üzerine, ancak geçen sene vefat etti, 3 kardeş olarak elimizde veraset mevcut. Bu durumda nasıl ilerleyebilirim? Teşekkürler

  Yanıtla
  • SMMM Hakan Yılmaz
   6 Mayıs 2020 tarihinde, saat 11:01
   Permalink

   Merhaba,

   Konuyla ilgili bir mali müşavirle sözleşme imzalayarak açılış sürecinde bütün sorularınıza cevap ve çözüm bulabilirsiniz. Bizimle çalışmayı arzu ederseniz 0850 3026522 WhatsApp üzerinden yazınız…

 • Avatar
  24 Nisan 2020 tarihinde, saat 20:54
  Permalink

  Aylık gelirim çoğu zaman 300 tl civarı youtubedan nadiren de olsa 500-600 oluyor bir ayda en yüksek kazancımda 900 tl oldu 1 kere bu durumda şahıs şirketi açmam gerekiyor mu?

  Yanıtla
  • SMMM Hakan Yılmaz
   25 Nisan 2020 tarihinde, saat 11:35
   Permalink

   Merhaba,

   Normalde ticari kazancınız 1 TL bile olsa açmalısınız fakat açarsanız kazancınızın çoğu masraflara gidecektir. Bu konu hala çözümsüz olarak beklemektedir. Son karar sizin…

 • Avatar
  10 Mart 2020 tarihinde, saat 08:14
  Permalink

  Merhabalar,
  Danışmanlık hizmeti vermek için şahıs şirketi kurmam gerekti. Mali müşavir benden kira kontratı istedi. 2500 tl ye kirada oturuyoruz ve sözleşme eşimin üzerine. Dolayısıyla eşim evi bana kiralıyormuş gibi kontrat düzenlememi istedi daha uygun fiyata? Bu doğru mu? Doğrudan home office şirket kurmak daha iyi olmaz mıydı? Şimdi hem stopaj ödeyeceğim hem de eşim kira geliri ödeyecek değil mi?
  Cevabınız için teşekkürler.

  Yanıtla
  • SMMM Hakan Yılmaz
   10 Mart 2020 tarihinde, saat 15:40
   Permalink

   Merhaba,

   Bu konuda müşterilerimize çeşitli seçenekler sunuyoruz. Bizimle çalışmak isterseniz WhatsApp üzerinden iletişime geçiniz…

 • Avatar
  3 Mart 2020 tarihinde, saat 20:22
  Permalink

  Merhaba babama ait bir evde ucretsiz oturuyoruz esimle ben. Babam vergi dairesine bildirimde bulunup ucretsiz olarak bizim oturacagimizi bildirdi. Bizde internetuzerinden iş yaptigimiz icin home ofis gosterdik evi. Simdi ise yazlari bu evi pansiyona vermek istiyoruz. Home ofis calisan bir sirketin bulndugu daireyi pa siyona vermek mumkun mudur? Ne gibi bir islem yapmak gerek. Bilgilendirirse iz sevinirim.

  Yanıtla
  • SMMM Hakan Yılmaz
   3 Mart 2020 tarihinde, saat 21:04
   Permalink

   Merhaba,

   Maliye açısından bir sorun olmaz fakat tek daire daha çok pansiyon yerine günlük kiralamaya girer. Binadan ve ilgili belediyeden izin almanız gerekir.

 • Avatar
  31 Ocak 2020 tarihinde, saat 14:58
  Permalink

  Merhaba sosyal medyadan giysi satmak istiyorum fakat evimiz devlete bağlı bir lojman kirasıda çok cüzzi ve eşimin maaşından kesiliyor bu durumda home offis e nasıl başvurabilirim?

  Yanıtla
  • SMMM Hakan Yılmaz
   31 Ocak 2020 tarihinde, saat 15:51
   Permalink

   Merhaba,

   İşlemlerin detayları ve vergi kaydı açılışı için 0850 3026522 WhatsApp hattımıza yazabilirsiniz.

 • Avatar
  19 Aralık 2019 tarihinde, saat 21:25
  Permalink

  Merhabalar, home ofis kurmak için ne gibi ihtiyaçlar mevcut ve ortalama (mali müşavir dahil) aylık ne kadar gider mevcut?

  Yanıtla
  • SMMM Hakan Yılmaz
   19 Aralık 2019 tarihinde, saat 23:13
   Permalink

   Merhaba,

   Kira vb. etkenler aylık masrafınızı değiştirir. 0850 302 65 22 WhatsApp’tan bize ulaşabilirsiniz. İsteğiniz soru cevap şeklinde netleşecektir.

 • Avatar
  23 Eylül 2019 tarihinde, saat 16:52
  Permalink

  home ofis i adres göstermek; örneğin kiram brüt 1500 tl üzerinden stopaj ödemek mantıklı mı ?onun yerine aylık 100 tl sanal ofis kiralasak daha uygun olmaz mı ?

  Yanıtla
  • SMMM Hakan Yılmaz
   23 Eylül 2019 tarihinde, saat 17:58
   Permalink

   Merhaba,

   Şirketinizin büyüklüğüne ve karlılık durumuna bağlı. Hatta mal sahibi ile oturup pazarlık da yapılabilir. Sanal ofis olduğunda birçok demirbaşınızı kayıt altına alamama durumu da mevcut. Birçok seçenek mevcut.

 • Avatar
  10 Mayıs 2019 tarihinde, saat 13:07
  Permalink

  Merhaba,

  İnternet üzerinden reklam gelirim var. Bu konuda fazla bilgi yok. Home ofis kurmak için evin kendi adıma mı olması lazım. Kirası yüksek sanırım stopaj da ödeniyor.

  Yanıtla
  • SMMM Hakan Yılmaz
   10 Mayıs 2019 tarihinde, saat 15:22
   Permalink

   Selamlar Cihan bey,

   Home ofis için ev kendi adınıza kiralık olabilir veya tapu sahibi olarak home ofis kurabilirsiniz. Brüt kira üzerinden stopaj hesaplanıp ödenmektedir.

   Kolaylıklar dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code