Takip et
Bildir
guest
84 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Aylin
Aylin
11 saat önce

Merhaba,
Benim bir instagram hesabim var ve sinema uzerine yazilar yaziyorum. Hesabimi daha cok kisi takip etsin ve okusun diye de aylik kucuk butcelerle reklam cikmaktayim. Her hangi bir kazanc icin yapmiyorum ve hic bir kazancim da bulunmuyor. Her ay kredi kartimla bu islemi yapiyorum. Benim ne sekilde ilerlemem lazim? Benim de bu odemelerimi beyan etmem gerekiyor mu?

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
5 saat önce

Merhaba,

Normalde evet ama takip edilir ceza yermisiniz kesin birşey söyleyemem. Ama reklam ticari amaçla verilir.

Ozan Uysal
5 gün önce

merhaba, facebook dan 2019 ve 2020 yıllarında 1000 tl civarında parça parça reklam verdim keyfe keder, sıradan bir sayfam için, ticari amacım yok mükellef değilim, facebook’a ödeme yaparken kdv içinde ödeme yapıyordum vergi numaramı girmeden, stopaj olayını yeni öğrendim, bununla ilgili benim bişey yapmam gerekiyormuydu, cezası falan gelirmi bana, kalp krizi geçirecem nerdeyse, lütfen yardımcı olursanız sevinirim.

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
4 gün önce

Merhaba,

Bu konu biraz muallak. Ticari olmayan bir şey için reklam verilmesi beklenmez.

ABDULLAH AĞAOĞLU
ABDULLAH AĞAOĞLU
23 gün önce

Merhaba şahıs işletmesi sahibiyim, vergi mükellefi olmayan birine reklam hizmeti verdim faturalandırmayı nasıl yapmalıyım ?

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
22 gün önce

Merhaba,

Şahıslar neden reklam versin anlayamadım.

Emin
Emin
24 gün önce

Hocam instagram da engel yedim. Hızlıca kalkması için de reklam verdim. Reklam facebook üzerinden instagram da verdim. KDV dahil 10 TL küsüratlı bir ödeme yaptım. Ticari bi amacın falan yok. Mükellef değilim. Tek seferlik bi ödeme yaptım. Stopaj vermem gerekir mi ? İyi günler dilerim

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
24 gün önce

Merhaba,

Bu soruda 10 bin liradan bahsetmiyorsak 10 lira için sizin de benim de zamanımıza yazık değil mi?

özkan
özkan
27 gün önce

merhabalar.reklam firmasıyız müşterilerimize google adworbs reklamları yapıyoruz.fatura kesme ve stopajdan düşme nasıl oluyor.Muhasebecimiz var yaşlı anlamıyor bu konudan.muhasebeci kesilen faturayı hangi maddeden girecek

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
26 gün önce

Merhaba,

E-fatura zorunluluğu, E-defter zorunluluğu gibi defter kullanma zorunluluklarınız var. Aynen belirttiğiniz gibi eğer şahıs firması iseniz stopaj hesaplamalısınız. Muhasebeci kısmına bir şey söyleyemiyorum.

Doğuhan
Doğuhan
4 ay önce

Merhabalar
Öncelikle mükellef değilim. Ve Google Ads üzerinden reklam verdim. Verdiğim reklamın bütçesi ise deneme amaçlı verdiğimden 14 TL ydi. Bu verdiğim reklamım vergiye dahil mi veya vergisi varsa nasıl ödeyebilirim. Muhasebecim falan olmadığından işlemler nasıl yapılır bilmiyorum da. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
4 ay önce

Merhaba,

Google üzerinden google şartları gereği vergi mükellefi olmayan reklam veremez.

84
0
Soru sormak için tıklayınız.x
()
x