Takip et
Bildir
guest
15 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Ufuk
Ufuk
5 gün önce

Merhabalar, ben devlet memuruyum. You tube kanalım için geçtiğimiz günlerde para kazanma kısmı aktifleşti. Bağlı olan adsense hesabı benim üzerime. Devlet memuru olduğum için babamın adına şahıs şirketi kurmak istiyorum. Adsense hesabı da mı babamın üzerine olmak zorunda? Bu arada babam esnaf, bu yeterli olur mu yoksa ayrı bir şahıs şirketi mi kurmamız gerekiyor.

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
3 gün önce

Merhaba,

Adsense hesabı babanızın üzerinde olması gerekmiyor. Ödemenin babanızın hesabına gelmesi yeterli.

Yunus Emre
Yunus Emre
25 gün önce

Hakan bey merhabalar. Bende öğrencilik harçlığımı çıkarmak ümidiyle bir kanal açıp belli bir noktaya getirmiştim. Ceza olayları gündeme gelince de biriken parayı hesabıma geçirmeyip adsense de tutmaya başladım. Aylık kazandığım tutar şahıs şirketi giderini bile karşılamayacağından ben bu parayı iki üç ayda bir, esnaf bir tanıdığın banka hesabı üzerinden çekip vergisini bu yolla ödeme imkanım olur mu?

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
25 gün önce

Merhaba,

Evet yapabilirsiniz.

Abdurrahman
Abdurrahman
26 gün önce

Merhabalar, gelir yurtdışı kaynaklıysa kdv’den muaf demişsiniz. Bunun için dashboard ekran görüntüsü yeterlimidir? nasıl bir yol izlenmeli. Teşekkürler.

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
25 gün önce

Merhaba,

Bu konuda sadece mukelleflerimize hizmet veriyoruz.

Umut kaya
Umut kaya
1 ay önce

Merhaba adsenseden 5-6 ay ufak meblalarda hesabima para geldi. Bu kazanclarin ticari kazanç sayıldığı bilgisine ulaşinca odeme almayi kapattim.Şirket kurma hakkimiz yok memur olduğumuzdan. Yakinimiza sirket kurarsak gecmisteki bu kazançlar benim adima yattigi icin vergisini nasıl ödeyebiliriz? Vergi affından yararlanarak şirket kurmadan ödeyebilirmiyiz?

Last edited 1 ay önce by Umut kaya
SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
1 ay önce

Merhaba,

Şirket kurmadan ödenmesi mümkün değil. Yakınınıza kuracağınız şirket bundan sonraki yakınınınız adına gelen ödemeler için geçerli olur.

muzaffer alıç
muzaffer alıç
8 ay önce

merhabalar adsenseden gelir elde eden memurlar nasıl bir yol izlemeli memurun şirket kurma durumu yok malesef

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
8 ay önce

Merhaba,

Haklısınız. Bunun için eş, anne veya baba üzerine şirket açmayı tavsiye ediyoruz.

mert
mert
2 yıl önce

Çok güzel anlatım olmuş, Fakat googl’den aylık 200-300 arası kazanan birisi bunları nasıl yapabilir ? bununda açıklaması varmıdır nasıl ödeme yapmamız gerekir ?

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
2 yıl önce

Merhaba Mert bey,

Burada yurtdışından geliriniz olduğu için sorun var. Yurtiçinden bir firmaya reklam hizmeti verildiğinde Hepsiburada, gittigidiyor vs. önceki dönemlerde vergi kesintisi yapıp öyle ödeme yapıyordu. 01.01.2019 tarihinden itibaren ise bu yasa ile mecbur kılındı. Google vs. yurtdışı firmaların şu anda ne yapacağı netleşmedi ama kazancınızdan %15 vergi kesip ödemeyi o şekilde yapması gerekiyor.

Sizin sorunuza gelince maalesef 200-300 TL geliriniz olsa da, kanunlarda internet reklam gelirlerine yönelik bir vergi istisnası bulunmamaktadır. Fakat pratikte verginizi ödemeniz için bir şirket açmanız da mümkün değildir. Burada Maliye’nin vergi kaybını önlemek için tahsilat çabası vardır. Bizim düşüncemiz 1.500 TL aylık gelirin altına cezai işlem yapılması pratikte mümkün değildir.

Kolaylıklar dilerim…

mert
mert
1 yıl önce

Hakan bey verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. şahsen ben 1 senedir hemen hemen her ay 250TL civarı bazen 2 ayda bir 300TL aldığım oluyor, yani ay ay fark ediyor günlük bazen 5 lira bazen 1 lira felan geliyor hani bunun vergisini bile ödemeye razıyım çünkü ilerde problem yaşamak istemiyorum biraz araştırdım bağkur muhsebe ücreti stopaj felan filan bilmediğim birsürü şey çıkıyormus ve bu aylık kazandıgım tutarın çok çok üstünde bir gider çıkıyor yani bu işi yapılmasını imkansız hale getiriyor. Kar’dan çok zarar ediyoruz. umarım ilerki dönemlerde devletimiz bunu bizim banka hesabımıza geçerken otomatik olarak keser yada google’den adımıza keser çünkü birçok kişi bu tutarlarda ücretler kazanmakta öğrenciyim açıkçası aileme bağlı kalmak istemediğimden böyle ufak tefek kazançlar elde ederek geçinmeye çalışıyorum. Tekrardan verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim rahatsız ettim.

Rasim özdemir
Rasim özdemir
2 yıl önce

merhaba adsenseden annemin üzerine ödeme alıyorum. şirket açmak için neler gerekiyor. sizin yeriniz istanbulda ben size samsundan ulaşıyorum. bana yardımcı olabilirmisiniz. 0539 599 ****

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
2 yıl önce

Rasim bey aranmış, gerekli bilgilendirme yapılmıştır. İlginize tekrar teşekkür ederiz…

15
0
Soru sormak için tıklayınız.x
()
x