Google Adsense vergi” için 7 yorum

 • Avatar
  9 Mayıs 2020 tarihinde, saat 23:06
  Permalink

  merhabalar adsenseden gelir elde eden memurlar nasıl bir yol izlemeli memurun şirket kurma durumu yok malesef

  Yanıtla
  • SMMM Hakan Yılmaz
   9 Mayıs 2020 tarihinde, saat 23:24
   Permalink

   Merhaba,

   Haklısınız. Bunun için eş, anne veya baba üzerine şirket açmayı tavsiye ediyoruz.

 • Avatar
  14 Ocak 2019 tarihinde, saat 14:01
  Permalink

  Çok güzel anlatım olmuş, Fakat googl’den aylık 200-300 arası kazanan birisi bunları nasıl yapabilir ? bununda açıklaması varmıdır nasıl ödeme yapmamız gerekir ?

  Yanıtla
  • SMMM Hakan Yılmaz
   17 Ocak 2019 tarihinde, saat 15:18
   Permalink

   Merhaba Mert bey,

   Burada yurtdışından geliriniz olduğu için sorun var. Yurtiçinden bir firmaya reklam hizmeti verildiğinde Hepsiburada, gittigidiyor vs. önceki dönemlerde vergi kesintisi yapıp öyle ödeme yapıyordu. 01.01.2019 tarihinden itibaren ise bu yasa ile mecbur kılındı. Google vs. yurtdışı firmaların şu anda ne yapacağı netleşmedi ama kazancınızdan %15 vergi kesip ödemeyi o şekilde yapması gerekiyor.

   Sizin sorunuza gelince maalesef 200-300 TL geliriniz olsa da, kanunlarda internet reklam gelirlerine yönelik bir vergi istisnası bulunmamaktadır. Fakat pratikte verginizi ödemeniz için bir şirket açmanız da mümkün değildir. Burada Maliye’nin vergi kaybını önlemek için tahsilat çabası vardır. Bizim düşüncemiz 1.500 TL aylık gelirin altına cezai işlem yapılması pratikte mümkün değildir.

   Kolaylıklar dilerim…

  • Avatar
   20 Ocak 2019 tarihinde, saat 00:08
   Permalink

   Hakan bey verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. şahsen ben 1 senedir hemen hemen her ay 250TL civarı bazen 2 ayda bir 300TL aldığım oluyor, yani ay ay fark ediyor günlük bazen 5 lira bazen 1 lira felan geliyor hani bunun vergisini bile ödemeye razıyım çünkü ilerde problem yaşamak istemiyorum biraz araştırdım bağkur muhsebe ücreti stopaj felan filan bilmediğim birsürü şey çıkıyormus ve bu aylık kazandıgım tutarın çok çok üstünde bir gider çıkıyor yani bu işi yapılmasını imkansız hale getiriyor. Kar’dan çok zarar ediyoruz. umarım ilerki dönemlerde devletimiz bunu bizim banka hesabımıza geçerken otomatik olarak keser yada google’den adımıza keser çünkü birçok kişi bu tutarlarda ücretler kazanmakta öğrenciyim açıkçası aileme bağlı kalmak istemediğimden böyle ufak tefek kazançlar elde ederek geçinmeye çalışıyorum. Tekrardan verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim rahatsız ettim.

 • Avatar
  16 Aralık 2018 tarihinde, saat 11:48
  Permalink

  merhaba adsenseden annemin üzerine ödeme alıyorum. şirket açmak için neler gerekiyor. sizin yeriniz istanbulda ben size samsundan ulaşıyorum. bana yardımcı olabilirmisiniz. 0539 599 ****

  Yanıtla
  • SMMM Hakan Yılmaz
   16 Aralık 2018 tarihinde, saat 20:50
   Permalink

   Rasim bey aranmış, gerekli bilgilendirme yapılmıştır. İlginize tekrar teşekkür ederiz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code