İnternet reklam hizmetlerine yüzde 15 vergi” için 4 yorum

 • Avatar
  28 Aralık 2018 tarihinde, saat 10:34
  Permalink

  Hakan Bey, youtube da hazırladığınız videoyu izledim çok güzel olmuş ellerinize sağlık, sizden ricam aylık ortalama 10.000 TL gelir elde eden kira ve bağkur ödemeyen bir youtuber ın yıllık ne kadar toplam vergi vermesi gerektiğini anlatan bir video çekip youtube kanalınızda yayınlayabilir misiniz ?

  Yanıtla
  • SMMM Hakan Yılmaz
   28 Aralık 2018 tarihinde, saat 11:48
   Permalink

   Merhaba Aydın bey,

   Bütün gelir dilimleri için video hazırlamamız pratikte mümkün değil fakat belirttiğiniz gelir için yaklaşık vergi yükü şöyledir;
   Ortalama bir giderle senelik gelir verginiz 3 er aylık dönemlerde ödenerek toplamda 12 bin – 17 bin TL arası olacaktır. Yine aynı şekilde KDV ödemeniz çıkacaktır. Bu da yaklaşık senelik toplam 14 bin – 15 bin TL arası olacaktır. Şirketinizin toplam masrafları vergi KDV hepsi içinde 35 bin – 40 bin TL olacaktır. Yine tekrar edelim bunlar ortalama bir giderle bu rakamlar oluşur.

   İlginize teşekkür eder kolaylıklar dilerim,

   Yanıtla
 • Avatar
  20 Aralık 2018 tarihinde, saat 16:27
  Permalink

  Üstad selamlar;

  Bu kesintiyi vergi olayını çözmek için yapmış olmasınlar? Belki bu kesintiyi yapıp defteri kapatacak?

  Teşekkürler

  Yanıtla
  • SMMM Hakan Yılmaz
   20 Aralık 2018 tarihinde, saat 17:08
   Permalink

   Merhaba Ali bey,

   Gelir Vergisi ülkemizde kazanç tutarına göre basamaklar halinde yüzde 15, yüzde 20, yüzde 27 ve en son yüzde 35 şeklindedir. Bu değişmez ve verginizi sene sonunda bu orana denk gelen kazancınız üzerinden ödersiniz.

   Buradan yapılmak istenen 100 lira kazanandan bile ödeyen şirket üzerinden vergi almak, yüzde 35 diliminde vergi ödeyen reklam kazananları var, sizce bu gelirinden vazgeçer mi hazine?

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir