Takip et
Bildir
guest
4 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Aydın Peker
Aydın Peker
2 yıl önce

Hakan Bey, youtube da hazırladığınız videoyu izledim çok güzel olmuş ellerinize sağlık, sizden ricam aylık ortalama 10.000 TL gelir elde eden kira ve bağkur ödemeyen bir youtuber ın yıllık ne kadar toplam vergi vermesi gerektiğini anlatan bir video çekip youtube kanalınızda yayınlayabilir misiniz ?

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
2 yıl önce

Merhaba Aydın bey,

Bütün gelir dilimleri için video hazırlamamız pratikte mümkün değil fakat belirttiğiniz gelir için yaklaşık vergi yükü şöyledir;
Ortalama bir giderle senelik gelir verginiz 3 er aylık dönemlerde ödenerek toplamda 12 bin – 17 bin TL arası olacaktır. Yine aynı şekilde KDV ödemeniz çıkacaktır. Bu da yaklaşık senelik toplam 14 bin – 15 bin TL arası olacaktır. Şirketinizin toplam masrafları vergi KDV hepsi içinde 35 bin – 40 bin TL olacaktır. Yine tekrar edelim bunlar ortalama bir giderle bu rakamlar oluşur.

İlginize teşekkür eder kolaylıklar dilerim,

Ali Kurcan
Ali Kurcan
2 yıl önce

Üstad selamlar;

Bu kesintiyi vergi olayını çözmek için yapmış olmasınlar? Belki bu kesintiyi yapıp defteri kapatacak?

Teşekkürler

SMMM Hakan Yılmaz
Yönetici
2 yıl önce

Merhaba Ali bey,

Gelir Vergisi ülkemizde kazanç tutarına göre basamaklar halinde yüzde 15, yüzde 20, yüzde 27 ve en son yüzde 35 şeklindedir. Bu değişmez ve verginizi sene sonunda bu orana denk gelen kazancınız üzerinden ödersiniz.

Buradan yapılmak istenen 100 lira kazanandan bile ödeyen şirket üzerinden vergi almak, yüzde 35 diliminde vergi ödeyen reklam kazananları var, sizce bu gelirinden vazgeçer mi hazine?

4
0
Soru sormak için tıklayınız.x
()
x